Breaking News Travel Noutăți oameni statiuni Răspunzător Parcuri tematice Turism Actualizare destinație de călătorie Știri de călătorie Top căutari Știri de ultimă oră în SUA

Aceste parcuri naționale din SUA sunt cele mai subevaluate

Aceste parcuri naționale din SUA sunt cele mai subevaluate
Aceste parcuri naționale din SUA sunt cele mai subevaluate
Compus de Harry Johnson

Dunele Indiana sunt printre cele mai vizitate parcuri naționale din țară, cu 2.3 ​​milioane de vizitatori în 2020, totuși se pare că nu atât de mulți oameni au fost uimiți de parcul de la malul lacului, doar 51% dintre oameni considerându-l excelent.

Print Friendly, PDF & Email
  • Parcurile naționale din SUA precum Yosemite și Marele Canion atrag anual milioane de vizitatori.
  • Un nou studiu a analizat recenziile parcurilor naționale din SUA cu mai puțin de 1 milion de vizitatori pe an pentru a releva cele mai subevaluate.
  • Studiul a analizat, de asemenea, cele mai supraevaluate parcuri naționale din Statele Unite ale Americii.

Parcuri naționale populare precum Yosemite și Grand Canyon atrageți milioane de vizitatori în fiecare an, ceea ce poate îngreuna vizitatorii să devină una cu natura atunci când traseele sunt aglomerate și există cozi pentru priveliști.

Deci, dacă doriți să scăpați de mulțime și să experimentați una dintre cele mai ascunse pietre prețioase ale țării, către ce parcuri naționale ar trebui să vă îndreptați?

Un nou studiu a analizat recenziile Parcul Național SUAcu mai puțin de 1 milion de vizitatori pe an pentru a dezvălui cele mai subevaluate parcuri naționale din țară. Studiul a analizat, de asemenea, cele mai supraevaluate parcuri din America, cu un număr de vizitatori de peste 1 milion, dar recenzii slabe. 

Top 10 parcuri naționale subevaluate din SUA  

rangParc naționalTotal vizitatori (2020)% din recenziile „excelente”
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Fiordurile Kenai, Alaska115,88289.9%
3Ghețarul, Montana5,74888.8%
4Lacul Crater, Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, Dakota de Sud916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Dry Tortugas, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10Nisipurile albe, New Mexico415,38382.3%

Având în vedere că este amplasat în Alaska, s-ar putea să nu fie surprinzător să vedem că Glacier Bay a primit doar 5,748 de vizitatori în 2020. Cu toate acestea, cei care au vizitat acest parc spectaculos sunt în mod clar îndrăgostiți de fiordurile și ghețarii maiestuoși și de munții acoperiți de zăpadă. , cu 92.9% din recenziile parcului de pe Tripadvisor, descriindu-l ca fiind excelent!

Un alt parc din Alaska ocupă locul doi, fiordurile Kenai primind în medie 89.9% recenzii „excelente”, dar puțin peste 100,000 de vizitatori pe an. Kenai Fjords găzduiește Harding Icefield, unul dintre cele mai mari câmpuri de gheață din țară, care este sursa a cel puțin 38 de ghețari, precum și a fiordurilor multiple.

Print Friendly, PDF & Email

Despre autor

Harry Johnson

Harry Johnson a fost editorul de sarcini pentru eTurboNews de aproape 20 de ani. Locuiește în Honolulu, Hawaii și este originar din Europa. Îi place să scrie și să acopere știrile.

Lăsați un comentariu